Презентація збірника "Світова кінокласика" та журналу «Кіно-Театр»


Українська книгарня «Смолоскип»
Журнал «Кіно-театр» мають честь запросити Вас
на презентацію збірника «Світова кінокласика» 
та журналу «Кіно-Театр» 
за участі відомих кінорежисерів, акторів, кіно- та театрознавців Олександра Коваля, Олеся Саніна, Олеся Янчука, Сергія Романюка, Валерія Гайдабури, Лариси Брюховецької та Сергія Приходька
яке відбудеться 17 квітня 2008 р.
У програмі:
17:30 – автограф-сесія;
18:00 – 19:00 – презентація та спілкування з гостями.
Для автограф-сесії редакція надає безкоштовно примірники журналу - №4 за 2007 р. і №2 за 2008 р.
Українська книгарня «Смолоскип» вул. Межигірська, 21. м. Київ,
Доїзд:  Метро “Контрактова площа”, вихід до вул. Нижній вал

 

Світова кінокласика

 Збірник «Світова кінокласика» - проект редакції журналу «Кіно-Театр», який на сьогодні нараховує вже чотири випуски: 2000, 2002, 2004, 2007 роки. Упорядник – кінознавець Лариса Брюховецька.
Переважна більшість авторів – молоді дослідники (студенти й аспіранти), чия незаангажований, але теоретично обґрунтований, погляд часто дає змогу по-новому подивитися на добре знані кінострічки.
У статтях розглядаються різні аспекти творчості найвідоміших  кінорежисерів (як українських, так і світових): Олександра Довженка, Карла Теодора Дрейєра, Франсуа Трюффо, Іржі Менцеля, Мікеланджело Антоніоні, Андрія Тарковського, Карлоса Саури, Сергія Параджанова, Еміра Кустуріци, Йоса Стеллінґа, Ларса фон Трієра, Кіри Муратової, Юрія Іллєнка, Орсона Велса, Лукіно Вісконті, П’єра Паоло Пазоліні, Анни Маньяні, Інґмара Берґмана, Такесі Кітано, Кшиштофа Кесльовського та багатьох інших.
Через брак українських підручників з історії кіно, «Світова кінокласика» може стати своєрідною альтернативою для студентів-кінознавців, як і гуманітаріїв загалом.
В останньому, четвертому, випуску, крім історико-аналітичних, вміщено також теоретичні дослідження зарубіжних авторів – «Образ як доказ» Іванни Грешлик (Словаччина) про взаємодію в кіно слова та зображення та «Українське поетичне кіно» Йоанни Левицької (Польща).
Збірник цікавий як любителям кіно, так і фахівцям – кіно- й мистецтвознавцям.

Журнал «Кіно-Театр»

з’явився 1995 року і відтоді регулярно виходить із періодичністю раз на два місяці (на сьогодні видано вже 76 номерів).
Виникнувши в період, коли української кінопреси, по суті, не існувало (зникли журнали «Новини кіноекрану», «Вавилон ХХ», скоротився випуск «Українського театру»), «Кіно-Театр» став тим виданням, яке швидко реагувало на актуальні кіно- й театральні події в Україні, а також висвітлювало найважливіші проблеми мистецького життя.
В колі інтересів ілюстрованого журналу - прем’єри та фестивалі, історичні дослідження, проблемні дискусії, інтерв’ю з митцями (акторами, режисерами, операторами), сучасні кіносценарії, нові книги, майстер-класи і, звісно, нові імена.
Редакція журналу видала два спеціальні випуски дайджеста «Молоде кіно України», де, крім інформації про молодих кіномитців, дається оцінка їхніх стрічок, кадри з них.
Також редакція ініціює проведення різноманітних круглих столів та конференцій, присвячених актуальним проблемам кіно і театру, сценарній справі, продюсерській системі, режисурі, ситуації постмодернізму в Україні тощо, до участі в яких запрошують відомих дослідників та фахівців із різних галузей.
Створення журналу ініціювала група студентів НаУКМА, на чолі з викладачем курсу «Кіномистецтво» Ларисою Брюховецькою (яка і стала його головним редактором), і відтоді в журналі, крім визнаних кіно- й театрознавців, постійно з’являються матеріали молодих дослідників і журналістів-початківців. Автура журналу постійно поповнюється.
Засновником «Кіно-Театру» є НаУКМА за участі Міністерства культури і туризму України.
До редколегії журналу входять Ігор Безгін, Януш Ґазда (Польща), Григорій Гладій (Канада), Елен Сіксу (Франція), Юрій Іллєнко, Олександр Коваль,

kiev_afisha
17.04.2008