-
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент кафедри сучасної української мови Інституту філології Київського університету імені Тараса Шевченка Алексієнко Людмила Антонівна.
-
Виконавці - Алексієнко Людмила Антонівна (розділ "Морфологія");
доктор філологічних наук, професор Дарчук Наталія Петрівна (розділи "Лексика", "Синтаксис");
кандидат філологічних наук, доцент Зубань Оксана Миколаївна (розділи "Фонетика", "Морфеміка", "Словотвір");
Сорокін Віктор Михайлович - програмування;
Сірук Олена Борисівна - дизайн і веб-редагування.
Мета проекту:
-
надати комплексні знання мови учням старших класів загальноосвітніх шкіл, абітурієнтам і студентам вищих навчальних закладів;
-
автоматично перевірити якість засвоєного матеріалу шляхом тестування;
-
виставити оцінку за бальною системою.
Автоматизована навчальна система для української мови має такі функції:
-
надання необхідних теоретичних знань і вироблення практичних умінь з української мови на всіх її системних рівнях;
-
перевірка та індивідуальне оцінювання якості засвоєння матеріалу на основі тестів;
-
забезпечення оперативного консультативного зв’язку “викладач - користувач - викладач”, для чого створюється автоматизована система навігації з виходом в електронні словники, спеціальні лінгвістичні тренажер і персональні картки користувачів;
-
можливість створення загального і персонального банку типових помилок з їх статистикою;
-
рекомендація користувачеві щодо вибору ієрархічного рівня складності навчальної системи на основі тестів та персональних карток.
Кожний підрозділ Електронного підручника структурований у такий спосіб:
-
теоретична частина, де коротко викладено теоретичний матеріал із визначеної теми, обґрунтовано основні терміни та поняття, офоепічні або орфографічні правила;
-
практична частина, де якій подаються практичні завдання для засвоєння викладеної теорії та набуття практичних навичок.
У кожному з модулів пропонуються практичні завдання двох типів: тести для самоперевірки та вправи. Практичні завдання мають зв’язок з теоретичною частиною: у разі вибору неправильної відповіді у тестах або помилки у вправі висвітлюється правило або теоретичний пункт, що допоможуть виправити зроблену помилку. Вивчення кожного модуля закінчується контрольними тестами, які дозволять оцінити набуті знання. У межах модуля є термінологічний словник тезаурусного типу, де системно подається трактування основних термінів певного мовознавчого підрозділу.
Комплексна навчальна система розрахована на широкий загал - учнів загальноосвітніх шкіл, абітурієнтів, студентів-філологів та інших спеціальностей вищих навчальних закладів і всіх, хто бажає вдосконалити та перевірити свої знання з української мови.
(Апробовану систему планується рекомендувати для впровадження в навчальний процес вищих і середніх навчальних закладів України.)
Розміщення автоматизованого навчального комплексу в мережі Інтернет у режимі “online” надасть вільний доступ до неї як в Україні, так і за її межами.
Окрім цього Ви маєте нагоду ознайомитися з Підручником української мови (статичний HTML, тести та вправи реалізовано в DHTML), який розробили студенти-філологи в Лабораторії комп'ютерної лінгвістики<