Скажіть, будь ласка, наскільки правомірно вживати слово "ресурс" в однині? Мені здавалося, що це поняття збірне і вживається лише в множині. Навіть якщо нам не уникнути частішого, ніж раніше, використання цього слова під упливом західної лексики, невже не можна зберігати звичної нам форми "ресурси"? (Вираз "адміністративний ресурс" уже, мабуть, усталився остаточно. Чи ні?). Дякую.
31.1.2005
На сьогодні слово "ресурс" у формі однини у значенні "доступний для використання засіб, джерело" вживається досить часто у сполученні з такими прикметниками, як "інформаційний", "інформаційно-довідковий", "електронний", "український", "радіочастотний", "християнський", "олімпійський", "номерний" тощо.
Емоційно забарвлене словосполучення "адміністративний ресурс" останнім часом стало цілком звичним в українському політичному лексиконі. Поява сполучень слів типу "великий адміністративний ресурс" та лексеми "адмінресурс" вказує на те, що позначуване цими одиницями поняття вже існує як певна цілість, фразеологізується. Визначення його варіюється: одні розуміють його як пряму фальсифікацію у день виборів, інші — як підтримку владою лояльних до неї кандидатів у народні депутати.