Пошук

Підкажіть, будь ласка, як відмінюється чоловіче прізвище Неймирок?
10.10.2007
Прізвище Неймирок відмінюється за зразком відмінювання іменників чоловічого роду ІІ відміни (згідно з пунктом 1 параграфу 102 Українського правопису).

Підкажіть, будь ласка, чи правильно вживати термін "фасована вода". я знаю що слово фасований вживається до сипких продуктів. дякую.
10.10.2007
Слово фасований вживається не лише з назвами сипких продуктів. Фасованими можуть бути будь-які товари, які можна зважити і запакувати в тару або упаковку для продажу (олія, напої, жири, мастила тощо).

Підкажіть, будь ласка, як перекладається назва міста Южный с русского на украинский
10.10.2007
Якщо ви запитуєте про місто в Одеській області, то його назва українською мовою - "Южне". Таку назву зафіксовано, зокрема, і в
офіційних документах.

Підкажіть, будь ласка, як правильно перекласти українською "заведение учетной записи". дякую
26.09.2007
Створення (заведення, запровадження) облікового запису

Підкажіть, будь ласка, як правильно перекладається "термозатвердевающая пластмасса"?
Дякую.
24.09.2007
Словники (український орфографічний та російсько-український наукової термінології) відповідника слову термозатвердевающий не наводять. Очевидно, з-поміж можливих словотвірних варіантів найкоректнішим буде термотверднучий (термотверднуча пластмаса).

Підкажіть, будь ласка,
Кличний відмінок імені Лев
24.09.2007
Леве (наголос на першому складі).

Підкажіть, будь ласка, в яких випадках вживаються слова: "відключити", "від'єднати", "вимкнути" ("підключити", "приєднати", "ввімкнути"). Дякую
13.09.2007
Радимо зазирнути за поясненнями у тлумачний
словник. До речі, скористатися ним ви можете і через головне меню нашого сайту, вибравши пункт "Словники"

Будьте ласкаві, підкажіть літературний переклад з російської мови на українську слова РОЗСЫЛКА в контексті «массовая розсылка сообщений».Дякую....
11.09.2007
Російсько-український словник за редакцією В. Бріцина (2005 р.) наводить лише один варіант перекладу цього слова: розсилання. Однак в Українському орфографічному словнику (2006 р.) є й слово розсилка. Так що для позначення незавершеної дії можна використовувати перший відповідник, а на позначення завершеної дії - другий.

Підкажіть, будь ласка, правила використання сполучників (?) ЯКІ та ЩО. Наприклад, "документи, ЯКІ переглядаються" чи "документи, ЩО переглядаються"?
Дякую.
10.09.2007
Правил, які б розмежовували вживання сполучних слів що та який, немає. Про це писав у книзі стилістичних порад "Як ми говоримо" Борис Антоненко-Давидович: "...вживаємо що і до людей і до речей... Те саме можна сказати й про займенника який" (К., 1970; с. 210). У цьому ви переконаєтесь, переглянувши приклади, якими ілюструється розділ "Складнопідрядне речення" нашого електронного підручника.

Підкажіть, будь ласка, як правильно говорити: зупа чи суп? дякую.
07.09.2007
Слово
зупа не входить до лексичного складу літературної мови, це діалектизм. У літературному слововжитку на позначення рідкої страви (мясного, рибного чи грибного відвару з овочами, крупами) використовуються слова
суп,
юшка,
куліш.