Пошук
Підкажіть, будь ласка, як замінити фразу "ті чи інші" та які розділові знаки поставити! Дякую
18.06.2007
В українській мові в цьому разі вживається слово певні
Підкажіть, будь ласка, чи є слово наразі синонімом слова зараз. Чи можна його вживати в офіційно-діловому стилі?
12.06.2007
Синонімічними до слова зараз можна вважати наступні слова та сполуки: на разі, тепер, станом на (сьогодні, цей момент), нині, сьогодні, цієї миті
Підкажіть, будь ласка, якщо в родовому відмінку слово буряк має закінчення -а (одна рослина), -у (збірне), то в словах ячмінь, рис тощо закінчення змінюються так само? Чи ні...
07.06.2007
Ні. Слова ячмінь (злакова рослина) і рис мають іншу структуру лексичного значення. У родовому відмінку однини для цих слів правильним буде лише закнічення -у.
Зауважте, що слово ячмінь має омонім на позначення очної хвороби, для якого у родовому відмінку однини правильним буде занкінчення -а.
Підкажіть, будь ласка, правильно зрізують чи зрізають?...
07.06.2007
Зрізують і зрізають - це варіанти одного слова. Вживання будь-якого з них є правильним.
Підкажіть, будь ласка, жіноче прізвище Дика як відмінюється у родовому відмінку?
05.06.2007
Українські прізвища прикметникового типу відмінюються як відповідні прикметники. Тому у родовому відмінку це прізвище матиме форму Дикої.
Підкажіть, будь ласка, що таке "Позиційні зміни голосних звуків"?
02.06.2007
Підкажіть, будь ласка, чи є правильним вживання слів зліва і справа у такому реченні."Два учні зобразили розв'язання цієї задачі за допомогою схем: зліва — схема першого учня, справа — другого."І чи можна українською казати піднос, чи краще таця? Дякую ...
25.05.2007
Слова зліва, справа, піднос є в українській мові. Однак у перекладних словниках вони стоять на другому місці після ліворуч, праворуч, таця - більш рекомендованих українських відповідників.
Підкажіть, будь ласка, як правильно писати: Велика Вітчизняна Війна чи Велика вітчизняна війна?
23.05.2007
Правильне написання цієї назви, зафіксоване, зокрема, у словнику-довіднику "Велика чи мала літера?" В. Жайворонка (2004 р.), - Велика Вітчизняна війна.
Підкажіть, будь ласка, чи є випадки, коли сполучення "не_має" пишеться разом? Дякую!
22.05.2007
Присудкове слово немає (яке пишеться разом) тотожне слову нема і вживається як його варіант. Його значення можна прочитит тут.
Записане окремо не має - це заперечна частка не з дієсловом мати, яке стоїть у третій особі однини.
Підкажіть, будь ласка, як буде писатись назва посади "Генеральний директор", якщо вона знаходиться не на початку речення? З великої чи з маленької літери?
21.05.2007
Назви посад, звань, учених ступенів тощо пишуться з малої літери (Український правопис,
§38, пункт 3), за винятком назв найвищих державних посад України та міжнародних посад. Тому слід писати генеральний директор, міністр, ректор, академік, доктор наук, але Генеральний секретар ООН, Президент України тощо.