Пошук
Підкажіть, будь ласка, в чому полягає різниця вживання слів: сумісний і спільний?
29.01.2007
Підкажіть, будь ласка.
Звіт складається в гривня з копійками, як необхідно вказувати одиницю виміру: "в гривнях з копіками", "в копійках", "в гривні з двома знаками після коми"?
Дякую.
27.01.2007
Підкажіть, будь ласка, що означає слово "невриписто" в реченні: "Дощ невриписто, нудно, безустанку дряпається в маленьке заплакане вікно..."(В.Винниченко).
23.01.2007
Це слово, вочевидь, - авторський неологізм В. Винниченка або ж діалектизм.
Підкажіть, будь ласка, як правильно: "звернути увагу начальникам на упущення..." чи "звернути увагу начальників на упущення..."
Дякую.
23.01.2007
“Упущення” – русизм; краще вживати слово “недогляд”. Правильне формулювання таке: “звернути увагу начальників на недогляд” або “порадити (чи наказати) начальникам звернути увагу на недогляд”.
Підкажіть, будь ласка, закінчення у кличному відмінку іменника Краля. Має бути крале чи кралю?
19.01.2007
Іменники І відміни м'якої групи, окрім деяких пестливих іменників, мають у кличному відмінку закінчення е: крале.
Підкажіть, будь ласка, з якими сполучниками вживається дієслово "дізнатись". Чи можна сказати "дізнатись щось", чи потрібно "дізнатись _про_ щось"?
Дякую.
11.01.2007
Згідно з тлумачним словником, дізнаватися 1 – «з'ясовувати або розгадувати що-небудь через вивчення, розпитування і т. ін.; те саме, що довідуватися 1». Довідуватися 1 – «про кого – що, зі спол. що і без додатка. Одержувати відомості про кого-, що-небудь; дізнаватися. // Дізнаватися про щось таємне, що приховується від інших; вивідувати».
Підкажіть, будь ласка, подекуди можна по ТВ почути "Дякую, Олегу", чи "Привіт, Олегу". Чому "Олегу", коли має бути "Олеже"? Чи може дозволються 2 варіанти? Дякую.
08.01.2007
Відповідно до п.3 §53 "Українського правопису" закінчення -е мають безсуфіксні іменники твердої групи, до яких належить і "Олег". З іншого боку, якщо розглядати іменник "Олег" як ім'я іншомовного походження, то можливе використання п.1 §53 і флексії -у.
Підкажіть, будь ласка, "інструкцію складено" чи "інструкція складена"? Дякую за допомогу, Олена...
19.12.2006
"Інструкцію складено" вживаємо, коли підкреслюється факт виконання дії; "інструкція складена кимсь" пишемо, коли підкреслюється не дія, а дані про неї (автор тощо).
Підкажіть, будь ласка, чи потрібне "що" після слова "станція" у такому реченні:
"Чи чутиме мелодію абонент, який телефонує зі стаціонарного "міського" телефону", залежить від того, наскільки сучасна (АТС)автоматична телеіфонна станція обслуговує його номер."
"Чи чутиме мелодію абонент, який телефонує зі стаціонарного "міського" телефону", залежить від того, наскільки сучасна (АТС)автоматична телефонна станція, що обслуговує його номер."
Дякую!
19.12.2006
Краще сказати так: "Чи чутиме мелодію абонент, який телефонує зі стаціонарного "міського" телефону, залежить від того, наскільки сучасною є АТС, яка обслуговує номер".
Підкажіть, будь ласка, музмчний стиль - регі чи реггі?
18.12.2006
У загальних назвах іншомовного походження приголосні зазвичай не подвоюються.