Підкажіть, будь ласка, ...
як відмінюється слово "вибух", а точніше як казати правильніше:
"у вибуху", "під час вибуху" чи "у вибусі"?
05.12.2006
Слово "вибух" відмінюється як іменник другої відміни твердої групи. Правильніше сказати «під час вибуху».
Підкажіть, будь ласка, якими правилами визначається вживання звороту "що його (її)", наприклад, у виразі: "відкриття VІ Фестивалю нового британського кіна, що його проводить Британська Рада" Чому не "який", або просто "що", або "котрий"?
01.12.2006
Вживання цих сполучних слів не регулююється правилами і залежить від автора.
Підкажіть, будь ласка, яка різниця між виразами "чекатиму" і "буду чекати" і тому подібними? Чи є взігалі така конструкція в україській мові, як "буду (дієслово)"?
29.11.2006
чекатиму і буду чекати - форми майбутнього часу дієслова, чекатиму - синтетична, утворена від форми інфінітива і флексії второго допоміжного дієслова йняти (іматі) (-му, меш...); буду чекати - форма аналітична, утворена від форм майбутнього часу допоміжного дієслова бути та інфінітива повнозначного слова. Були спроби протиставити ці форми за продуктивністю в різних стилях сучасної української мови, зокрема аналітичну співвідносили з науковим та офіційно-діловим стилями, синтетичну - з рештою стилів. Останнім часом помічаємо тенденцію до активного використання синтетичної форми в усіх стилях, оскільки її вважають органічною для української мови.
Підкажіть, будь ласка, які слова у назві посади "заступник голови правління" пишуться з великої літери. Чи існують правила з цього приводу? ...
27.11.2006
всі слова пишуться з маленької літери
Підкажіть, будь ласка,як правильно утворити складноскорочені слова від таких словосполучень:старший помічник, командир роти, Міністерство фінансів, универсальний магазин, командир бригади, головний поштамп, міський електричний транспорт.Дякую!
19.11.2006
Старпом, комрот, мінфін, універмаг, комбриг, головпоштамт, міський електротранспорт (у даному випадку краще перше слово залишати як є, оскільки інакше конструкція вийде надто складна)