Пошук

Підкажіть, будь ласка, як правильно писати в тексті назви іноземних компаній (Microsoft, IBM, McDonald’s). Писать в лапках? Перекладати або транслітерувати назву на українську?
22.09.2006
Назви відомих компаній транслітеруються і пишуться без лапок: Майкрософт, АйБіЕм, МакДоналдс.

Підкажіть, будь ласка, Збройні сили України чи Збройні Сили України?
22.09.2006
Згідно з параграфом 38 п.13 "Українського правопису" у словосполученнях – назвах державних, партійних, громадських та інших установ і організацій з великої літери пишеться тільки перше слово, що входить до складу назви (Збройні сили України).

Підкажіть, будь ласка, яке вживання в українській мові слів "зал" і "зала"(ж.р.). Як правильно вживати: сесійний зал чи сесійна зала?
21.09.2006
Певний час вживалися два слова з різним родом: жін.: зала (запоз. від польского) і чол.: зал, але унормованим є зала (жін. р.)

Підкажіть, будь ласка, liquid-crystal display - це РІДКОкристалічний чи РІДИННОкристалічний дисплей? Дякую.
19.09.2006
В українській мові усталився термін "рідкокристалічний". Термін цілком вмотивований, адже рідкокристалічний дисплей - це дисплей на рідких кристалах (термін).

Підкажіть, будь ласка, чи вірне написання країни як Ливан? Як правильно ще сектор Газу чи сектор Газа?
18.09.2006
За нормами українського правопису потрібно писати "Ліван". Правильно - "сектор Гази".

Підкажіть, будь ласка, правило вживання Всесвітній і Світовий. Всісвітній банк чи Світовий банк?
18.09.2006
"Всесвітній" і "світовий" можуть вживатися як синоніми у значеннях "який стосується земної кулі", "який охоплює всю земну кулю, все людство", "відомий усьому світові". Проте у складі термінів з економічної галузі вживається прикметник "світовий" (банк, ринок).

Біля підніжжя гори Калитви (Царичанський район на Дніпропетровщині) стоїть здоровенний камінь з написом "Бутенку Панасу Трофимовичу від вдячних нащадків за олісіння гори Калитви в період з 1934 по 1967 роки."
Моє око (й вухо) зачепило слово "олісіння". Почав шукати в словниках - не знайшов. В інтернеті - жодного. Чи є таке слово, чи його було вигадано при встановленні меморіальної таблички?
18.09.2006
Такого слова не зафіксовано у словниках. Швидше за все, воно було створене за аналогією до озеленення.

Підкажіть, будь ласка, в яких конструкціях слід уживати слово "відтак", "а відтак", Десь я читав, що його часто неправильно вживають....
13.09.2006
Прислівник "відтак" вживається у значенні "після чого-небудь", як синонім до прислівників "потім", "далі".

Підкажіть, будь ласка, де наголос у словах Воловець, воловецький (назва міста у Карпатах)?
12.09.2006
За орфографічним словником наголос падає на суфікс -ець.

Підкажіть, будь ласка, все про вживання слова натомість і його переклад російською. Дякую!
12.09.2006
Російські відповідники до "натомість": 1) нар. вместо того (него, нее, них); взамен (при глаг. взять, дать и т.п.); 2) (в знач. противит. союза) разг. зато. Для знаходження "всього" варто скористатися пошуковиками, корпусами текстів, бібліотеками.