Пошук

Підкажіть, будь ласка, "інструкцію складено" чи "інструкція складена"? Дякую за допомогу, Олена...
19.12.2006
"Інструкцію складено" вживаємо, коли підкреслюється факт виконання дії; "інструкція складена кимсь" пишемо, коли підкреслюється не дія, а дані про неї (автор тощо).

Підкажіть, будь ласка, чи потрібне "що" після слова "станція" у такому реченні:
"Чи чутиме мелодію абонент, який телефонує зі стаціонарного "міського" телефону", залежить від того, наскільки сучасна (АТС)автоматична телеіфонна станція обслуговує його номер."
"Чи чутиме мелодію абонент, який телефонує зі стаціонарного "міського" телефону", залежить від того, наскільки сучасна (АТС)автоматична телефонна станція, що обслуговує його номер."
Дякую!
19.12.2006
Краще сказати так: "Чи чутиме мелодію абонент, який телефонує зі стаціонарного "міського" телефону, залежить від того, наскільки сучасною є АТС, яка обслуговує номер".

Підкажіть, будь ласка, музмчний стиль - регі чи реггі?
18.12.2006
У загальних назвах іншомовного походження приголосні зазвичай не подвоюються.

Підкажіть, будь ласка, як правильно перекладається вираз "справочная система" - довідкова або довідникова система? Згідно з Великим тлумачним словником сучасної української мови (http://slovnyk.net), довідковий - це той, що пов'язаний з довідками, а літературні/інформаційні джерела мають бути "довідниковими"? Чи так це?
14.12.2006
Більш точний переклад - "довідкова система" як система, що має на меті одержання/надання довідок. Прикметник "довідниковий" містить у собі посилання на твірне слово "довідник" перш за все як книгу (значення 1), а не електронний ресурс ("паперовий" аспект значення підкреслюється і наведеним словосполученням "довідникова література" у значенні "наукові та професійні довідники; словники усіх типів: енциклопедичні, тлумачні, термінологічні, білінгвістичні та ін.")

Підкажіть, будь ласка, як відмінюється в родовому відмінку однини слово "параметр"? На сайті http://www.slovnyk.net/?swrd=%EF%E0%F0%E0%EC%E5%F2%F0 та http://www.ulif.mon.gov.ua/ulp/dict_all/index.php?find_slovo=%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%80&dict=paradigm
написано -а, а в одній з попередніх відповідей ви писали -у. Як насправді правильно?
14.12.2006
Відповідно до пункту 2ж параграфа 48 "Українського правопису" "назви процесів, станів, властивостей, ознак, формацій, явищ суспільного життя, загальних і абстрактних понять" мають закінчення -у.

Підкажіть, будь ласка, чи можна говорити "у каталозі" чи правильно "у каталогу"? На сайті http://www.ulif.mon.gov.ua у розділі Словозміна подається лише останній варіант.
14.12.2006
Відповідно до пункту 3 параграфа 52 "Українського правопису" має бути "у каталозі".

Підкажіть, будь ласка, як пишеться прізвище: АндрЄєв або АндрЕєв.
11.12.2006
Відповідно до п.2в §104 "Українського правопису" після приголосних (за винятком шиплячих, р і ц) у суфіксах -єв, -єєв російських прізвищ звук е передається літерою є: Андреєв, Плещеєв.

Підкажіть, будь ласка, яке слово більш енциклопедично "гвіздок" чи "цвях"?
08.12.2006
Українською краще вживати цвях.

Підкажіть, будь ласка, нещодавно я в університеті писала диктант з уераїнської мови і там була така фраза:
Татари на нашій землі залишили багато різних слідів, серед них і один зелений - татарське зілля.
У мене виникло запитання: чому "татарське зілля" пишуть з маленької букви, якщо йдеться не про зілля у прямому значенні цього слова, яке виготовляли татари за національним рецептом, а про назву трави? Мені навели приклад, що зверобій чи полин пишуть з маленької літери, але хіба можна порівнювати ці два випадки?
08.12.2006
Назви рослин пишуться з малої літери безвідносно до того, зі скількох компонентів вони складаються.

Підкажіть, будь ласка, ... як правильно: тип ефекта чи ефекту, вид параметра чи параметру, корпус (пластик)барабана чи барабану, виготовления з ясеня чи з ясеню, з кедра чи з кедру. Згыдно яких правил?
06.12.2006
Усі наведені Вами слова належать до іменників другої відміни твердої групи і відповідно до правил «Українського правопису» (параграф 48 п.1.2.б та 1.2.в) мають закінчення -а. Але родовий відмінок від слів ефект і параметр матиме форму з закінченням -у згідно з параграфом 48 п. 2.ж.