Пошук
Підкажіть, будь ласка, чи треба ставити на місці дужок кому: Оскільки все було розраховано на його участь у проекті, то () коли ним знехтували, систему нікому було ремонтувати.
22.01.2008
Так, тут кома потрібна. При збігу двох підрядних сполучників кома ставиться, якщо після підрядного речення, яке починається відразу за цими сполучниками, немає співвідносних слів то, так, тобто якщо це речення можна опустити, не перебудовуючи головне речення.
Наприклад, кома не потрібна у речені: Він знав, що коли навколо гамірно, то писати статтю дуже важко (тут неможливо опустити підрядне речення "коли навколо гамірно", через те, що поряд опиняться слова що і то).
Підкажіть, будь ласка, як пишеться "особистісно орієнтований".
20.01.2008
Окремо. Обидва ці прикментики несуть важливе смислове навантаження у словосполученні і в одне слово не зливаються.
Підкажіть, будь ласка, чи правильно вживати в українській мові "прийняти рішення (закон, Конституцію і т.д.)", чи тільки "ухвалити, утвердити, затвердити рішення..."?
17.01.2008
Слово приймати в одному зі своїх значень ("затверджувати що-небудь на зборах, засіданнях і т. ін.; схвалювати") виступає синонімом до слів ухвалювати, затверджувати. Тому всі наведені вами словосполучення стиістично правильні.
Підкажіть, будь ласка, до якої відміни належить іменник "сонце"...
11.01.2008
Іменники середнього роду із закінченням -о (крім іменників із суфіксами -ат, -ят, -ен) належать до другої відміни (параграф 44 Українського правопису). Слово сонце - теж іменник другої відміни.
Підкажіть, будь ласка,з якої літери пишеться " туманність Андромеди" ...
11.01.2008
Це словосполучення пишеться саме так, як воно наведене у вашому запитанні: туманність Андромеди (перше слово - родове позначення у складі видового найменування, тому воно пишеться з малої літери).
Підкажіть, будь ласка, ... як правильно написати: Латвійська Республіка чи Латвійська республіка. Щиро дякую, з Різдвом!
07.01.2008
Згідно з пунктом 11 параграфу 38 Українського правопису, назви держав пишуться з великої літери. Причому, коли назва держави складається з кількох слів, то всі слова пишуться з великої літери. Тому назву нинішньої держави пишемо так: Латвійська Республіка.
Однак у назвах областей та округів, а також країв, областей, районів тощо з великої літери пишеться тільки перше слово. Це правило поширюється й на назви старого адміністративно-територіального поділу. Таким чином, назву адміністративно-територіальної одиниці у складі СРСР пишемо: Латвійська республіка.
Підкажіть, будь ласка, святвечір чи Святвечір?
25.12.2007
Назви релігійних свят, зокрема і Святвечір, пишуться з великої літери.
Підкажіть, будь ласка, за сучасним правописом назва чилійського міста Arica - Арика чи Аріка?
25.12.2007
Згідно з Українським правописом, у власних назвах з кінцевим -ика пишеться и, тому правильно: Арика.
Підкажіть, будь ласка, чи є паралельними кліше "термін придатності" та "строк придатності"?
15.12.2007
Ці термінологічні словосполучення цілком тотожні.
Підкажіть, будь ласка, як перекласти з російської "держатель электрода"? Дякую!
15.12.2007
Тримач електрода