Підкажіть, будь ласка, чи є різниця у вживанні виразів "у яксоті" та "в ролі"? Та чи вірно сказати, наприклад, "він підписав документ від імені та у якості директора" або "він підписав документ від імені та в ролі директора"?
Дакую.
20.08.2008
Підписувати документ від чийогось імені - це нонсес. Підпис може бути лише власним. Натомість від імені колективу чи дирекції можна написати лист, виступити з промовою тощо.
Якщо той, хто підписує лист, перебуває на посаді директора, то він ставить свій підпис як директор. Якщо ж підписує лист той, на кого тимчасово покладено виконання обов'язків директора, то він ставить свій підпис як виконувач обов'язків директора (що має бути зазначено у листі).
Підкажіть, будь ласка, у яких випадках словосполучення "в першу чергу" відокремлюється комами, яких - ні, і коли після нього ставиться тире.Дякую!
19.08.2008
Це словосполучення (як і подібне за значенням слово передусім) відокремлюється комами, якщо воно виступає вставним компонентом речення, тобто вказує на зв'язок думок. У ролі повноцінного члена речення (який можна замінити словом спочатку) відділяти комами його не потрібно.
Після вставного словосполучення може ставитися тире, якщо воно утворює неповну конструкцію (пропущений якийсь із його компонентів).
Підкажіть, будь ласка, як правильно писати: Перша світова війна чи перша світова війна? У різних посібниках сполука подається або так, або так. Дякую!
19.08.2008
Радимо керуватися нормами Українського правопису, згідно з якими перше слово подібних власних назв пишеться з великої літери: Перша світова війна, Друга світова війна.
Підкажіть, будь ласка, чи є помилки у цьому реченні: "Розум разом з серцем кличуть - поступай в Політехнічний". Якщо є, то як буде правильно?
11.08.2008
За правилами української мови треба казати "вступай до". "Поступай в" - це русизм.
Підкажіть, будь ласка, як правильно вжити кличний відмінок іменника "люба" в реченнях на кшталт "поговори зі мною, люба"?
31.07.2008
Це слово прикметникового походження, а прикметники мають кличний відмінок, тотожний із називним. Тому правильно: "поговори зі мною, люба".
Підкажіть, будь ласка, де ставити наголос у слові "мережа" в називному та родовому відмінках.
02.07.2008
Правильно: мерЕжа, мерЕжі