Пошук

Підкажіть, будь ласка, П(п)очесний донор, громадянин і т.д.
16.06.2008
Назви почесний донор, почесний громадянин пишуться з малої літери, так само як заслужений артист, лауреат Шевченківської премії тощо.

Підкажіть, будь ласка, у власній назві "Британські Віргінські острови" останнє слово пишеться з великої чи з малої літери?
Дякую.
12.06.2008
Якщо йдеться про географічне поняття, то слово острови пишеться з малої літери (Віргінські острови). Однак у назві території, підпорядкованої Великобританії, всі слова пишуться з великої літери: Британські Віргінські Острови.

Сьогодні з другом посперечалися чи існує в українській мові клична форма числівників. Допоможіть вирішити таку проблему.
11.06.2008
В сучасній граматиці української мови немає поняття клична форма. Натомість у парадигмі відмінків іменника є кличний відмінок.
Переважна більшість кількісних числівників та порядкові числівники на можуть мати кличного відмінка. Винятком є лише три числівники, які відмінюються за зразком словозміни відповідних іменників, - тисяча, мільйон, мільярд.

Нагадайте, будь ласка, коли в українській мові (чи в яких випадках) можливе вживання слова "ноль" (поряд чи замість правильного "нуль").
10.06.2008
В українській мові немає слова "ноль".

Підкажіть, будь ласка,як правильно писати "виконуючий обов'язки" чи "виконувач обов'язків" і чи можна у офіційних листах скорочувати В.о. Дякую
09.06.2008
Нині в офіційному вжитку рекомендується використовувати словосполучення виконувач обов'язків. В офіційних документах можливе скорочення в. о.

Підкажіть, будь ласка, як правильно пишеться не докладаючи разом чи окремо і чому зустрічаються обидва варіанти
09.06.2008
Частка не з дієприслівниками завжди пишеться окремо. Написання разом чи через дефіс є помилковим.

Підкажіть, будь ласка, чи буває вставним слово "фактично".
04.06.2008
Останнім часом це слово вживається в розмовному мовленні як вставне, коли з його допомогою виражається оцінка сказаного мовцем.

Підкажіть, будь ласка,як правильно сказати фразу "У районі налічується близько 248 сімей з 865 дітьми"... Цікавлять у даному випадку числівники та їх відмінювання
02.06.2008
Вживання числівників має бути таким: близько двохсот сорока восьми сімей; з вісьмомастами шістдесятьма (шістдесятьома) п’ятьма дітьми.
Однак слід зауважити, що, по-перше, вживання слова близько передбачає, що далі буде наведено "круглу цифру" - число, значення якого округлене до десятка, сотні тощо, тоді як у реченні наведено цілком точну кількість сімей.
По-друге, щоб уникнути вживання важких для вимови складених числівників у непрямих відмінках, речення можна переформулювати, поставивши числівник у називному відмінку (У районі налічується близько 250 сімей з дітьми. Загалом у районі мешкає 865 дітей).

Підкажіть, будь ласка, ... чому пишеться придорожній, а не придорожний?
30.05.2008
Дорожній, подорожній, придорожній - таке слововживання узвичане в українській мові.

Підкажіть, будь ласка, як правильно українською мовою перекласти "вселяет трепет".
23.05.2008
Сповнювати трепетом, викликати трепет.