Пошук
Підкажіть, будь ласка, як пишеться слово Голівуд, з одним, чи двома літерами "г"? Бо є і виключення, і зоборона подвоєння?
28.06.2008
Правильно: Голлівуд. У власних назвах подвоєння зберігається.
Підкажіть, будь ласка, як правильно скорочується "Прізвище і'мя побатькові" - "ПІБ" чи "ПІП"
26.06.2008
ПІБ
Підкажіть, будь ласка, як правильно перекласти з російської "помидоры черри" . Чер(р)і – одна чи дві "р"?
Дякую
20.06.2008
Правильно: чері
Підкажіть, будь ласка, ім'я Степан і Стефан є різними,чи одним чоловічим ім*ям?
19.06.2008
Це різні варіанти одного імені. Якщо варіант імені Степан є загальновживаним, то Стефан має обмежене вживання. (Зауважимо, що документально правильним для кожної людини є той варіант, який записаний у її паспорті.)
Підкажіть, будь ласка, як пишеться словосполучення "д/День народження", тобто з великої чи з малої, наприклад у такому реченні "Вітаємо Вас із днем народження".
Дуже дякую.
18.06.2008
У привітаннях перше слово пишеться з великої літери (як назва свята). У всіх інших випадках обидва слова пишуть з малої літери.
Підкажіть, будь ласка, як правильно: аварійно небезпечний чи аварійно-небезпечний?
18.06.2008
Правильно окремо.
Підкажіть, будь ласка, як правильно: М(м)еморіал В(в)изволення, С(с)лави?
17.06.2008
меморіал Визволення, меморіал Слави
Підкажіть, будь ласка, П(п)очесний донор, громадянин і т.д.
16.06.2008
Назви почесний донор, почесний громадянин пишуться з малої літери, так само як заслужений артист, лауреат Шевченківської премії тощо.
Підкажіть, будь ласка, у власній назві "Британські Віргінські острови" останнє слово пишеться з великої чи з малої літери?
Дякую.
12.06.2008
Якщо йдеться про географічне поняття, то слово острови пишеться з малої літери (Віргінські острови). Однак у назві території, підпорядкованої Великобританії, всі слова пишуться з великої літери: Британські Віргінські Острови.
Сьогодні з другом посперечалися чи існує в українській мові клична форма числівників. Допоможіть вирішити таку проблему.
11.06.2008
В сучасній граматиці української мови немає поняття клична форма. Натомість у парадигмі відмінків іменника є кличний відмінок.
Переважна більшість кількісних числівників та порядкові числівники на можуть мати кличного відмінка. Винятком є лише три числівники, які відмінюються за зразком словозміни відповідних іменників, - тисяча, мільйон, мільярд.