Пошук
Як пишеться Генеральний С(с)екретар України? І ще. Поясніть, будь ласка, чи правильно написано "державний бюджет" у реченні: Досить погано справились із завданням Міністерства фінансів щодо сплати коштів до Державного бюджету рівненські митники. Дякую!
30.11.2005
Написання з великої літери містить цілу низку правил, серед яких до наведеного прикладу застосовується наступне: з великої літери пишуться назви найвищих посад: Генеральний (з великої) секретар (з малої). Назви посад, міністрів, послів, перзидентів тощо в офіційних документах, а також для підкреслення урочистості можуть писатися з великої (Міністр освіти України, Посол Республіки Польща, Президент Академії наук України).
державний буджет - обидва слова пишуться з малої ліиери.
як скласти бібліографічний опис книги, де можна подивитсь приклади складення
30.11.2005
Існують вимоги до оформлення бібліографії. Вказується прізвище, ім'я, по батькові (скорочено), назва, місце видання, рік. Наприклад: Масенко Л.Т. Українські імена і прізвища. - К., 1990
Зверніть увагу на тире перед місцем видання. Якщо це стаття, то через дві навскісні рисочки вказується назва журналу потім рік видання номер видання і сторінки. Напр.: Желєзняк І.М. Антропоніми з усіченим другим компонентом композити в сербохорватській мові//Мовознавство - 1971. - №1. - С.57-68
Добрий день, моє дівоче прізвище Воловенко, я б хотіла знать звідкі воно пішло
30.11.2005
Власне прізвища в україні виникли не так давно. Прізвище як офіційна назва з'являється в українських пам'ятках 14-15 ст. Початок їхньому закріпленню поклало духовенство, а саме метрополит Петро Могила, який у 1632 р. доручив парафіяльним священикам вести метрики народження, одруження, померлих. Лексичним матеріалом для творення власне українських прізвищ слугували такі джерела:
- імена;
- назви місця проживання;
- назви ремесел, промислів, професій;
- індівідуальні (фізичні чи психологічні) ознаки людини.
Цікаву групу утворюють прізвища, які походять від назв коней, волів, володіння якими було надто ваговитою обставиною для селянина. Прізвище Воловенко має корінь вол, суфікс енк(о) виражає значення син, тобто це син того, хто має вола (волів).
Як прекласти призвіще Скнарь з української на російську
28.11.2005
Прізвища не перекладаються, тобто російською буде Скнарь.
Скажіть, будь ласка, термін з гірничодобувної галузі "агент" у родовому відмінку має закінчення -а чи -у? Наприклад, робочого агента. Дякую!
28.11.2005
"Агент" у значенні "причина, яка викликає ті або інші явища в природі, організмі людини тощо" має закінчення -у. Це закінченні мають іменники 2 відміни твердої групи, які означають речовину, масу чи матеріал.
Добрий день, скажіть, будь ласка, чи потрібно замінити слово контактує у словосполученні вода контактує з донними відкладами іншим? Укажіть його лексичне значення. Дякую.
28.11.2005
Краще сказати "вступає в реакцію", реагує, взаємодіє.
Як правильно: САММІТ чи САМІТ? Дякую
26.11.2005
Правильно - саміт: у загальних назвах іншомовного походження приголосні звичайно не подвоюються.
Ви насписали "При творенні прикметників за допомогою суфікса....", але творІння
, а не творЕння.
Як тут бути?
26.11.2005
Творіння - це іменник, який позначає дію за значенням творити 1, 4, продукт творчості та істоту. Творення - іменник, який позначає дію за значенням творити 1, 2 (утворювати). Так що зазначене використання цієї лексеми цілком умотивоване.
Словник дає два варіанти перекладу російського "бесплатный" - "безплатний" та "безкоштовний". Який з них вживати правильно? Дякую!
24.11.2005
Можна вживати обидва слова. Синоніми без стилістичних ремарок є взаємозамінними.
Скажіть, будь ласка, як правильно транслітерувати англійські слова та імена, які починаються на "W": вікенд чи уікенд, Уільям чи Вільям тощо?
23.11.2005
Англійське w у власних назвах передається звичайно через в: Вашингтон, Вебстер, Вільсон, Вільямс тощо. Але є й традиційні написання - Уайльд, Уеллс, Уельс, Хемінгуей тощо ("Український правопис", параграф 97). Подібне й у загальних назвах.