Пошук
Доброго ранку! Дякую за відповіді! Скажіть, будь ласка, яке закінчення у родовому відмінку однини має термін крайгінг - у чи а? І чи є технічний термін крейгінг, чи це описка? Дякую!
23.11.2005
Терміни іншомовного походження, що означають фізичні, хімічні процеси тощо у Р.в. однини мають закінчення -у, -ю. В українській мові в терміносистемі геології вживаються терміни кригінг та крейгінг.
Доброго дня. Підкажіть, як перекладається комп`ютерний термін "разрешение єкрана", не дозвіл же ж ;). Дякую
20.11.2005
Перекладається як "роздільна здатність".
Як вам вислів "внести внесок"? Мені не дуже. Як бути?
18.11.2005
Тавтології можна уникнути, якщо переробити словосполучення на "зробити внесок".
Ви пишете: "Більш детально про це можна дізнатися у Підручнику". Як би ви пояснили з посиланням на певне правило написання з великої букви слова "Підручнику". Дякую.
18.11.2005
Підручник тут виступає як умовна власна назва, що вживається на сайті Лінгвістичного порталу на позначення "Електронного підручника з української мови". Написання тут великої літери може підпадати під примітку 4 правила 3 параграфу 38 "Українського правопису".
Доброго дня. Скажіть, будь ласка, чи існує встановлений порядок вживання іменника-додатка в родовому відмінку замість знахідного? Приклади: пришити гудзик - пришити гудзика, відправити лист - відправити листа. Який з варіантів більш правильний і чому?
17.11.2005
У зн.в. одн. іменники другої відміни мають форму, однакову з формою род. або наз. в.: форму, однакову з формою род., мають усі ім.ч.р., які означають істоти, а також персоніфіковані явища. Деякі іменники, переважно назви побутових предметів, можуть мати паралельні форми, спільні з формами родового, або називного відмінків: пришити гудзик(а), відправити лист(а).
Є містечка Збараж та Ланівці. Як правильно написати Збаразький та Ланівецький напрямок?
17.11.2005
При творенні прикметників за допомогою суфікса ськ(ий) іменників, які закінчуються на г,ж,з, додається суфікс зьк(ий), збаразький, к,с,ч - цьк(ий). Від власного іменника Ланівці відносний прикметник ланівецький.
Підскажіть, будь ласка: Анатолієвич, Анатольєвич, Анатольйович Анатолійович? Анатолієві, Анатолійові ...?
17.11.2005
Іменник Анатолій другої відміни м'якої групи, тому має форму давального відмінка -ю, -єві.
Чоловічі імена по батькові творяться додаванням до основ власних імен суфікса -ович-: Анататолій - Анатолійович.
Як правильно сказати: Не існує альтернативи пострадянських і зарубіжних систем, чи пострадянським і зарубіжним системам, чи між пострадянськими і зарубіжними системами?
16.11.2005
Правильний варіант: Не існує альтернативи між пострадянськими і зарубіжними системами. Тому що альтернатива - необхідність вибору між...
Російське слово "зал" в російсько-українському словнику має два значення - зал (ч.р.,однина), зала (ж.р.,однина). Чи є якісь правила, щодо правильного вживання цих слів?
15.11.2005
В українській мові ці варіанти вживаються паралельно.
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як правильно вживати, в цей день чи цього дня? Чи можливі обидва варіанти? Дякую.
15.11.2005
Можна вживати і "у цей день", і "цього дня".